Gwiazdki

Hej!! Założyłam tego bloga z kuzynką i przyjaciółką. Na tym blogu bd zamieszczane posty o gwiazdach i innych rzeczach ale na pewno fajnych..:)). Codziennie piszemy nowe posty, także zapraszam was do czytania tego bloga:))

poniedziałek, 13 czerwca 2011

Perfekcyjny manicure (krok po kroku)
Hej! dzisiaj opiszę wam idealny manicure bd pisać krok po kroku co powinnyście zrobić dodatkowo będę umieszczać zdjęcia żebyście miały łatwiej, no to zaczynajmy:))
- Kształty i kolory paznkoci zmieniają się w zaleznosci od obowiązującej mody. Jednak niezmienne pozostaje pragnienie, aby były piękne zadbane, zdrowe. Jeśli będziesz umiała prawidłowo wykonać manicure, twoje paznokcie właśnie takie będą!

Zmienione lub brzydko wyglądające paznokcie najczęściej są efektem ich niewłaściwej pielęgnacji, kontaktu z detergentami lub zwykłych zaniedbań . Właściwa pielęgnacja i odpowiednio wykonane zabiegi przywrócą twoim paznokciom ładny wygląd.Przede wszystkim pamiętaj o tym aby nie uzywać:

*METALOWYCH CĄZEK DO WYCINANIA SKÓREK

*METALOWYCH PILNIKÓW(RODWAJAJĄ PAZNOKCIE)

*ZMYWACZA NA BAZIE ACETONU(WYSUSZA I NISZCZY PŁYTKĘ )

Aby przeprowadzić manicure przygotuj:

1.piaskowe i szafirowe pilniczki o zroznicowanej grubości ziarna- jeśli twoje paznokcie są z natury mocne,

2.mineralne pilniczki-jeśli masz paznokcie kruche łamliwe( mikrokryształy pomogą w uzupełnieniu rys na brzegach paznokci),

3.miseczkę z ciepłą wodą mydlaną,

4.patyczek z drewna rózanego lub plastikowy do usuwania skórek oraz preparat zmiękczający skórki(tzw.remoover),

5. gumową polerkę oraz bezbarwną odzywkę do paznokci,

6. kolorowy lakier(jeśli chcesz pomalować paznokcie na jakiś kolor.

Etapy manicure:Zmywamy stary lakier

przesuwając wacik zawsze w kierunku nasadu paznokcia do czubkaMoczymy paznokcie w wodzie mydlanej z dodatkiem soku z cytryny.Zmiękczy to skórkę wokół paznokcia i pozwoli w mniej inwazyjny sposób usunąć ją za pomocą pilniczka.Dodatkowo odzywi ją i rozjaśni.

Na skórki nakładamy preparat do zmiękczania skórek i pozos

tawiamy na kilka minut aby zadziałał. W tym czasie mozemy wykonywac dalsze czynnosci.

Opiłowujemy kolejno kazdy paznokieć, pamiętając aby robić to zawsze w tym samym kierunku. Dzięki czemu unikniemy rozdwajania.Gdy skórki są juz miękkie,odsuwamy je delikatnie patyczkiem.Robimy to starannie , ale nie na siłę.
Usuwamy zgrubniałą skórkę, która narosła wokół paznokcia za pomocą pilniczka piaskowego lub szafirowego.Robimy to delikatnie

Malujemy paznokcie odzywka lub bazą pod lakier kolorowy(ciemny).


Nakładamy lakier kolorowy rozpoczynając od środka,a następnie malujemy boki. Rozmazany lakier na obrzezach paznokcia usuwamy za pomocą specjalnego flamastra lub patyczka kosmetycznego zanurzonego w zmywaczu do paznokci.

Kolorowy lakier utrwalamy preparatem przyśpeszającym wysychanie i dodatkowo nabłyszczanie
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz